Küçükçekmece Antika Eşya Alanlar

Kâğıthane Antika Eşya Alanlar Antik Pasaj
Kağıthane Antika Eşya Alanlar
29 Ağustos 2018
Çatalca Antika Eşya Alanlar antik pasaj
Çatalca Antika Eşya Alanlar
29 Ağustos 2018
Hepsini Göster ↓
Küçükçekmece Antika Eşya Alanlar Antik Pasaj

Antika alımı yapan pasajlar çoğunlukla belirli bir semtte toplanmış halde bulunmaktadır. Bu da İstanbul içerisinde gidilecek yol hesaba katıldığında gözünüzü korkutabilmektedir. Küçükçekmece antika eşya alanlar gün geçtikçe daha büyük bir pazarı oluşturmaktadır. Antik Pasaj olarak Küçükçekmece’de istediğiniz adrese gelerek ilk elden eşyalarınızı incelemekteyiz. Tüm bu işlemlerin tamamı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Antika eşyanızın gerçek değeri en üst seviyeden belirlenerek, tarafınıza teklif sunulmaktadır. Onay vermeniz halinde yine ücretsiz olan kargomuz tarafından taşınarak alım işlemi tamamlanır. Ödenen ücretin tamamı nakit ve peşin olarak verilmektedir.

Antika Eşya Alan Yerler

Bavyera Porselen Takimi

Tarih, şu an olduğumuz kişiyi ve toplumu oluşturan önemli bir yapıdır. Geçmişten günümüze en büyük yol gösterici olarak geriye dönemi yansıtan eşyalar kalmıştır. O dönem hakkında bilgi edinilirken, çoğu zaman antika eşyalar ve kullanılan gereçler gözlemlenir. Geçmişin sanatı, işçiliği ve oymacılığı günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Birçoğumuzun evinde ya da iş yerinde antika eşyalar bulunabilmektedir. Bu kimi zaman bir sehpa olurken kimi zaman ise eski bir miğfer olabilmektedir. Tüm bunların her birinin ayrı bir hikâyesinin ve emeğinin olduğunu bilmek, kişilerde o eşyaya sahip olma arzusu uyandırır. Günümüzde de antika koleksiyoncuları gittikçe artmaktadır. Tarihe tanıklık etmiş, tamamı muhteşem işçiliğe dayalı bu eşyalara sahip olmak çoğu insan için bir hazine değerindedir. Manevi değerinin tarif edilemeyecek kadar çok olmasına karşın, maddi değeri de oldukça yüksek olabilmektedir.

Her eski eşya antika olarak isimlendirilemez. Çoğu zaman antika sandığınız eşyalarınız yalnızca ‘eski’ olabilmektedir. Bir objeyi özel kılan şey el işçiliği ya da yapıldığı dönemi bariz bir şekilde yansıtıyor olmasıdır. Yapıldığı madde, kullanılan malzemeler, tasarımı ve yapan kişinin kim olduğu değer biçilirken ilk dikkat edilen hususlardır. En az 100 yıldan eski olmasıysa bir diğer önemli unsurdur. Antikaların, çıplak gözle bakıldığında çoğu kişi tarafından değeri anlaşılamamaktadır. Bu yüzden özel eğitim almış tarihi eser eksperleri tarafından incelenmesi daha uygundur. Size söylenecek sonucun kesinliğinden emin olmak için, köklü ve işinin ehli firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Antik Pasaj tam 27 yıldır İstanbul’un her bölgesinde hizmet vererek adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?