Bostancı Antika Eşya Alan Yerler

Ondokuz Mayıs Antika Eşya Alan Yerler
Ondokuz Mayıs Antika Eşya Alan Yerler
23 Ekim 2018
Caddebostan Antika Eşya Alan Yerler
Caddebostan Antika Eşya Alan Yerler
23 Ekim 2018
Hepsini Göster ↓
Bostancı Antika Eşya Alan Yerler

Bostancı, Kadiköy ilçesinin en önemli semtlerinden birisidir. Nadide güzellikleriyle yılın her günü ilgi odağı çekmeyi başaran İstanbul’un her semti birbirinden daha görkemlidir. Kadıköy bu şehrin en eski yerleşim alanlarından birisi olarak da bilinmektedir. Tarihin ve kültürün büyük bir yapı taşına sahip bu ilçede geçmişten günümüze bozulmadan ulaşmış binlerce eser bulunmaktadır. Yalnızca yapılan kazılar ve müzelerde olmamakla birlikte, Bostancı’nın yerli ailelerinde de bu tarz antikalara rastlamak kaçınılmazdır. Bostancı antika eşya açısından en zengin semtlerden birisidir. Tarihi günümüzle harmanlayarak günümüze kadar ulaştıran en önemli yerlerin başında gelmektedir.

Bir eşyanın antika olarak sayılabilmesi için bazı şartların bulunması gerekir. Yapıldığı dönemin sanat anlayışını net bir şekilde yansıtmalıdır. Ayrıca yıpranmadan ya da az yıpranarak günümüze taşınması bu şartların en önemlileridir. Aranan özelliklere, hangi zanaatkârın yaptığı, el işçiliğinde harcanan emek, kullanılan içerikte eklenebilir.

Geçmiş dönemde bostancı işiyle uğraşanlar tarafından sarayın, bahçelerin ve köşklerin bakımlarını da üstlenmekteydi. İsmini de bu sayede alan bu semtte bostancılar tarafından günümüze aktarılmış birçok antika bulunmaktadır. Antika eşya alan yerler Bostancı’da oldukça yaygındır. Güçlü bir Pazar olmasına karşın bu pazara ilgide yoğundur. Antika olduğu uzman gözler tarafından onaylanmış olan bu eserler ilgililerine sunulur. Tarihin korunup gelecek kuşaklara aktarılması için antika eşya pazarı önemli bir aracı görevi üstlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir