İstanbul Antika Eşya Alan Yerler

Antika Tablo Alan Yerler
28 Mayıs 2018
Hepsini Göster ↓

İstanbul birçok kültüre ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Bu yüzden içerisinde birçok kültürel zenginlik ve farklılık barındırır. Bu kadar insanın yaşadığı bu şehir antika meraklıları için zengin seçenekler sunar. Antika eskiye ait değerli eşyalara verilen genel addır. Birçok aile de değerli eşyayı bir sonraki kuşağa bırakma geleneği vardır. Bu yüzden insanlar antika eşyaları manevi değeri olduğu için saklayabilirler. Bazı antika meraklıları ise zengin koleksiyonlara sahiptir. Koleksiyonlarına eklemek için birçok farklı konsept de antika alımı yaparlar. Son zamanlarda eski modaya ait giyim ve mobilyanın oldukça trend olması nedeniyle insanların antika ürünlere sempatisi artmıştır. Antikanın sadece maneviyat ve koleksiyon için kullanılma durumundan uzaklaşılmıştır.

antika eşya alan yerler istanbul

ANTİKA MOBİLYA SATMAK

Antika süs eşyası evlerde, iş yerlerinde dekorasyon amaçlı kullanılabilmektedir. Mobilya antikacıları evler de kullanılması için antika mobilyalar satmaktadır. Bu tarz yerlerde pek çok farklı modele rastlayabilirsiniz. Ama siz antika alımı değil satımı ile ilgileniyorsanız doğru yerdesiniz. Antika eşya satımı ilgili kişiler için keyifli ve karlı bir iş olabilir. Eğer antika eşya satmak istiyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Antika mobilya satan yerlerde size ait olan antika mobilyalarınızı satabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken durumlar antika mobilyanızı iyi korumak ve zarar görmesini önlemektir. Bir eşya ne kadar iyi korunmuşsa değeri de o kadar artar. Antika eşya meraklıları içerisinde tarihi eser koleksiyoncuları da bulunur. Tarihi eser koleksiyoncuları kilim, para, kağıt vb. birçok ürünün koleksiyonunu yapabilirler. Bu tarz koleksiyonlar bulunması zor olduğu için birçok şehirde bulunan antikacıyla iletişim de olmakta fayda vardır. Antika alım satım, İzmir gibi büyük şehirlerde de oldukça yaygındır. Antika eşya fiyatları antika eşyanın değerine göre değişmektedir. Antika eşya değerlerinde ise eşyanın yılı, ne kadar az bulunduğu ile ilgili detaylar fiyatın tutarını etkiler. Elinizde antika eşyalarınız var ama antika eşya nasıl satılır sorusunun cevabını bilmiyorsanız okumaya devam edin.

ANTİKA EŞYANIZIN DEĞERİNİ BELİRLEYİN

İşe öncelikle antika eşyalar hakkında bilgi edinerek başlamalısınız. Daha sonra ise antika eşyanızın fiyatını belirlemek için araştırma yapmanız gereklidir. Eğer satacağınız eşyalar müzik ile ilgiliyse antika eşyalarınız plak alanlar, ikinci el radyo alanların ilgisini çekebilir. Bir başka antika eşya satabileceğiniz alan değerli madenlerden yapılmış alan eşyalardır. Gümüş alanlar, antika bakır alanlar olmak üzere birçok kategoriye ayrılır. Antika eşyaların standart bir fiyatı yoktur. Ama siz satacağınız ürün ile ilgili ortalama bir fiyat çıkarmayı ihmal etmeyin.

İNTERNETİ KULLANIN

Antika eşyanızın değeri ile ilgili ön bir bilgi elde etmek için interneti kullanabilirsiniz. Şişli antika alanlar ve Kadıköy antika alanlar olarak arama motorlarında arama yapın. Ulaştığınız iletişim bilgilerini arayarak ürününüz hakkında detaylı bilgi verin. Eğer vaktiniz varsa Beşiktaş antikacılar çarşısı ya da Horhor Antikacılar Çarşısı’nada gidip ilgili alıcılarla görüşebilirsiniz.

İstanbul Antika Mobilya Alan Yerler

KENDİ MAĞAZANIZI OLUŞTURUN

Eğer işe yeni başlıyorsanız Kadıköy, Beşiktaş ya da Eminönü gibi antika alıcı ve satıcılarının yoğun olduğu bölgelerde antika dükkanı açabilirsiniz. Fakat belirtmek gerekir ki antika dükkanı açmak maliyetli bir iştir. İhtiyacınız olan sadece satacağınız ürün veya dükkan değildir. İyi bir çevre, zamanla oluşturulmuş bir müşteri portföyü antika satmak için önemli kriterlerdir. Gelişen teknoloji bizlere birçok alternatif sunmaktadır. Bunlardan bizim için en avantajlı olan sanal mağazalar ve sosyal medya hesaplarıdır. Bu tarz bir yöntem ile hem müşterilerinize hem de antika dükkanı sahibi kişilere ulaşma şansınız artar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir