Eski Eşya Alan Yerler

rolex ikinci el marka saatler
İkinci El Saat Alan Yerler
12 Temmuz 2018
süs eşyaları avize çeşitleri
Antika Süs Eşyaları
23 Temmuz 2018
Hepsini Göster ↓
Antika Eşya Alan Yerler

Antika, tarihe tanıklık etmiş ve en az 100 yıllık, maddi değeri olan eşyalara denilmektedir. Her eski eşya antika olarak adlandırılamaz. Antika olarak tanımlanabilmesi için belirli bir dönemi ya da belirli bir kişiyi yansıtmalı ve el yapımı olmalıdır. İyi korunmuş, günümüze kadar yıpranmadan ya da çok az yıpranarak gelmiş eşyalar büyük maddi değere sahiptir.

Günümüzde antika eşyaları koleksiyonu yapan yüzlerce kişi bulunmaktadır. Elinizde bulunan, 100 yıldan eski ve yıpranmamış değerli eşyalarınızı satın alacak yerler bulabilirsiniz. Antika eşya dükkânı olarak sıklıkla gördüğümüz bu mağazalar artık internet üzerinden de geniş hizmet sunmaktadır. Elinizdeki değerin gerçek fiyatından alınıp satılabilmesi için bir uzman tarafından incelenmesi gerekmektedir. Sitemizde işinin ehli ve profesyonel kişiler tarafından eski eşyalarınız incelenerek değerlendirilmektedir.

Antika Eşya Alan Yerler

Marküteri ve Brozlu Kovalin

Senelerdir elinizde olan, atalarınızdan size kalan eski eşyalarınız varsa bu ciddi bir kazanç elde etmenizi sağlayabilir. El yapımı olması, yapıldığı madde ve alaşımı büyük önem taşımaktadır. Bir eşyanın yapıldığı madde neredeyse onun değerini belirlemede en büyük etken olabilmektedir. Evinizin bir köşesinde öylece duran bir antikaya uzman kişilerce değer biçtirebilir, en yüksek fiyatlardan satabilirsiniz.

Eski eşyaları alan birden çok dükkân bulunmaktadır. En yaygın olarak bilinen yerler İstanbul’da olmakla birlikte, diğer şehirlerde yaşayanlar içinde internet siteleri her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Antika eşyalarınızı şehrinizdeki güvendiğiniz bir antikacı ya da altyapısı gelişmiş bir internet sitesiyle anlaşarak bir uzmana inceletebilirsiniz.

Eski Kılıç Alan Yerler

En rağbet gören antika eserler arasında kılıçlar ve kamalar gelmektedir. Tarihin bir parçasını elinde bulundurmak, o havayı hissetmek muhakkak ki muhteşem bir deneyim olacaktır. Birçok kişi bu deneyimi hissetmek için antika koleksiyonu yapmaktadır. Kılıçlar ve kamalar son derece hızlı işleyen bir pazara sahiptir. Tarihteki önemli kişilerin, savaşçı ve askerlerin değerli maddelerden yapılan kılıçları büyük değerlere sahiptir. Elle dövülerek yapılan bu kılıçlar tarihimizin önemli bir parçasına tanıklık ettiği için birçok koleksiyonerin dikkatini çekmektedir. Ülkemizde çok hızlı bir antika alım satım pazarı bulunmaktadır. Bu pazarlarda en rağbet gören parçaların başında ise kılıçlar gelmektedir.

Antika Eşya Alan Yerler

Osmanlı Kaması

Eski kılıç alım satım yapan yerlerin güvenilir olması ve birbirinden farklı referansları olması çok önemlidir. Güvenilir olan antika dükkânlarında, eşyanın değerinin biçilmesi bu konuda eğitim görmüş experler tarafından yapılmaktadır. Üstün körü bir incelemeyle değer biçen dükkânlara itibar etmemelisiniz.

Plak Alan Yerler

Bir dönemler müzikler yalnızca plaklar ve radyolar aracılığıyla dinlenmekteydi. Sınırlı sayıda üretim yapılan plaklar o dönemlerde büyük revaç görmekteydi. Günümüzdeyse teknolojinin gelişmesiyle plak yerini önce kaset ve cd lere sonrasında da müzik çalarlara bıraktı. Nostaljiyi seven birçok kişi eski plak koleksiyonu yapmaktadır. Sınırlı sayıda olan bu plaklar kimi zaman büyük maddi değerler taşıyabilmektedir. Plakların değeri uzman kişiler tarafından belirlenerek satın alınmalıdır. Bu plaklar alınırken hangi sanatçıya ait olduğu ve üretim tarihi büyük önem taşır.

Antika Eşya Alan Yerler

Eski eşya alım satım pazarı günümüzde gelişmiş ve ileriki dönemlerde daha da gelişecek bir pazardır. Sattığınız eşyaların gerçek değerinin belirlenmesi için mutlaka güvenilir antika dükkânlarına ya da experlere göstermeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?