Antika Süs Eşyaları

Antika Eşya Alan Yerler
Eski Eşya Alan Yerler
14 Temmuz 2018
eski eşya alan yerler
1900’lerin Başı Ampir Dönem Ekserli Bronz Avize
27 Temmuz 2018
Hepsini Göster ↓
süs eşyaları avize çeşitleri

Antika objeler hayatımızın, yaşam alanlarımızın her karesinde bizimle gülümseyen güzel anıları olan kimini her gün kullandığımız kimini ise sadece vitrinlerimizde hatırasıyla baş başa bıraktığımız metal porselen, bronz, cam, ahşap gibi farklı materyallerde mamul objelerin tamamı diyebiliriz. Kimi eşyalarımız zaman içerisinde eskidikçe değerlenir kimisi temiz ve bakımlı halde kaldıkça, eşya ve objeler kendi içerisinde bize tarihin akışını ve dönemlerin özelliklerini yansıtır ve hatırlatır. Hatta bazı antika eşyalarda ülkelerin ekonomik, politik ve sosyolojik değişimlerini çok net görebiliriz. Örneğin Rus ürünlerde Rus menşeli antikalarda iki farklı tarz ve ekonomik kalite farkı görülebilir.

Çarlık dönemi Rus antikalarında bolca mine, kruvazör, altın, gümüş sanatıyla karşılaşabiliriz Rus altın kutular, çarlık dönemi mutfak eşyaları, çarlık dönemi porselen yemek takımları, çarlık dönemi sigara tabakaları, gibi kraliyet ailesine yapılan ürünler o zamanda çok kıymetli önemli ustalara yaptırırmış ürünlerdir. Gardner porselenler, faberge yumurtaları değerli taşlarla yapılmış antika broşlar, elmas kolyeler, altın löfleler, hepsi çarlık Rusya’sının kıymetli antika objeleridir. Kuznetsov porselen antika fincanlar, kuznetsov antika vazolar, kraliyet damgalı kılıçlar, kamalar, altın sırmalı elbiseler saklamaya değer antika objelerdir. Tam tersine Sovyetler birliği dönemi antika objeler daha ucuz ve basit materyallerden üretilmiştir. Her ülkenin kendi kültürüyle ilgili geçmişte kullandığı nesneler objeler zaman içerisinde birçoğu koleksiyonerlerin dikkatini çekmiş ve toplanmaya değer antika obje olarak yerini almışlardır.

saat antika süs eşyası

Antika alım satım sektörüne çok geniş bir yelpazeden bakabiliriz antika para, madalyon, antika hobilerinin başında gelir her koleksiyoner kendi bütçesi ve zevkine göre obje biriktirebilir bizim tercihimiz bütün nadir değer taşıyan antika objelerdir, antika eşya alım satım. Antika madalyon alanlar. Bir bronz barut ölçüm aleti bile çok nadir bulunan bir obje haline Osmanlı devleti zamanında saray için ve günlük kullanımda halk için üretilen sanatçı işi ve usta işi tüm objelerin bir değeri vardır. Askeri malzemeleri toplayan son yıllarda epey artmıştır 20’nin üzerinde askeri malzeme müzesi kururmuştur müzelerde sergilenmek üzere toplanan objeler antika obje ve antika hediyelik ürünlerin satışını hızlandırmıştır. Eski asker fotoğrafları, eski kartpostallar, eski asker beratları, liyakat diplomaları, terhis belgeleri, Osmanlı vakıf belgeleri, hanedan fotoğrafları eski Osmanlı dönemi tablolar, Osmanlı dönemi evraklar, Osmanlı dönemi Efe meralar koleksiyoncuların dikkatini çekmektedir. Osmanlıyla ilgili tabeladan tutunda Osmanlıca yazılı kâğıt basılı yazılı her türlü ürün bizim gibi antika hediyelik eşya satanların ve alanların dikkatini çeker.

vazo süs antika eşyaları

Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda iki alfabe kullanılmıştır 1928 e kadar birçok resmi evrak ve eski objelerde hala Osmanlıcayı görebiliriz. Paraların üzerinde dâhil Osmanlıca bir dönem vardır, antika obje alım satımında her ulusun kendi ürünlerine talebi her geçen yıl artmaktadır, uluslararası müzayedelerde satışa çıkarılan ürünler alıcı buluyor. Sothebys müzayede satışı gibi. Hem Avrupa ve Amerika’da, Asya’da, Rusya’da Osmanlı dönemi antika objelere yoğun ilgi var. Antika eşyalar Avrupa’da genelde daha çok karşımıza çıkmaktadır bazı antika hediyelik eşyalar daha ucuz fiyatlara karşımıza çıkıyor. Antika pazarlarında her türden antika ve günlük eski eşyaları ucuz fiyatlara bulma şansımız daha yüksektir nedeni ise Avrupa birçok antika olmuş objeyi sanayi devriminden sonra 1700lerde çokça üretmiştir. Bizden farkları biz bazı objeleri onlara yaptırmışızdır onlar ise kendi ülkelerinde üretmiştir. Fransa porselen de çok ilerdedir, keza Almanya’da, çeklerde, Belçikalılarda, bronz ve saatte Avrupa’nın hemen her ülkesinde üretim olmuştur. Porseleni her objede bronzla ve tutyayla birlikte kullanarak her alanlına girmişlerdir. Örneğin bir şömine saatinde bronz, tutya, porselen, mermer, altın, bakır ı aynı üründe kullanmışlardır. Bu gelenek mimaride ve kumaş tablo, tekstil, mekanik tüm antika olan obje ve eşyalarda net olarak görünür. Mobilyada birçok ekol yaratmışlardır ve Osmanlı devletinde kullanmaları için üretilmiş. İhraç ettikleri ürünler vardır. Antika eşya satmak isterseniz hemen arayın bizim için antika dekorasyonu yapmak siz değerli müşterilerimize sunduğumuz bir hizmettir.

antika soba süs eşyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir