Çekmeköy Antika Eşya Alanlar

Eyüp Antika Eşya Alanlar
Eyüp Antika Eşya Alanlar
31 Ağustos 2018
Başakşehir Antika Eşya Alanlar
Başakşehir Antika Eşya Alanlar
3 Eylül 2018
Hepsini Göster ↓
Çekmeköy Antika Eşya Alanlar

Antik Pasaj 91 yılından beri sizler için çalışmaktadır. İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet vererek yelpazesini gün geçtikçe iyileştirmektedir. Çekmeköy antika eşya alanlar arasında adını duyurmayı başarmıştır. İstediğiniz adrese gelerek antika eşyanızı detaylı ve hızlı bir incelemeye almaktayız. Değerini tarafınıza bildirerek kabul etmeniz halinde ödemesini derhal yapmaktayız. Profesyonelliği şirket politikası belirleyen Antik Pasaj, tüm antika eşyaların gerçek değerini öder. Sağlanan ürün değerlendirme ve nakliye işlemlerinin tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Hangi boyutta ve ağırlıkta olursa olsun tüm eşyaları ücretsiz olarak alarak yeni sahipleriyle buluşturmaktayız. Miğfer, tabanca, Osmanlı tuğrası, kılıçlar gibi çeşitli antika eserleri koleksiyoneriyle buluşturuyoruz.

Çekmeköy denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi diğer birçok ilçeden çok daha önce kentleşmesi olacaktır. Diğer bir özelliği ise oldukça kozmopolit olmasıdır. İstanbul’un fethinden beri son derece stratejik öneme sahip bir ilçe olmuştur. Birçok farklı kültürün iç içe yaşaması ve bunu yaparken kendi özlerini kaybetmeyip, asimileye uğramaması kültürel miras açısından oldukça önemlidir. Bu da çeşitli antika eşyaların korunup günümüze kadar gelmesini kolaylaştırmaktadır. Diyojen Roma tarihine kadar uzanan köklü bir geçmişi bulunmaktadır. Kentleşmekte olmasına karşın geleneksel yaşantının korunması bu ilçeyi diğerlerinden ayırmaktadır. Binlerce yıl öncesine dayanan tarihiyle birlikte birçok sanatçı da burada yetişmiştir. Çok sık karşılaşılan maddi ve manevi değere sahip antika eserlerin bu ilçeden çıkması bir tesadüf değildir.

Tarihin kokusunun hala hissedilebilmesi son 10 senedeki nüfus artış oranına da büyük ölçüde yansımıştır. 240bine ulaşan popülâsyonu tatil dönemlerinde neredeyse yarı katı artış göstermektedir. Çekmeköy tarihi eserlerin en çok bulunduğu yerlerdendir. Bugün dahi arkeolojik kazılar birçok bölgesinde devam etmektedir. Bu da her geçen gün yeni eserlerin halkla buluşturulmasında büyük bir köprü görevi üstlenmektedir. Hali hazırda dahi birçok ailenin evinde öylece duran antika eşyalara rastlanmaktadır. İlgisizlikten eskimeye yüz tutmuş bu eserlerin değerlendirilmesi kültürel mirasımızın korunması için önemlidir. Evinizde duran ve artık istemediğinizi düşündüğünüz ya da çeşitli nedenlerle elden çıkartmak istediğiniz antikalarınızı alım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?