Başakşehir Antika Eşya Alanlar

Çekmeköy Antika Eşya Alanlar
Çekmeköy Antika Eşya Alanlar
31 Ağustos 2018
Zeytinburnu Antika Eşya Alanlar
Zeytinburnu Antika Eşya Alan Yerler
5 Eylül 2018
Hepsini Göster ↓
Başakşehir Antika Eşya Alanlar

Yerel halkı farklı kültürlerden ve tabakalardan oluşan bu yerde antika eserlere olan ilgi son derece yoğundur. Tarihin başkenti olan İstanbul’un her ilçesi ve semtinde yüzlerce antika firmaları bulunmaktadır. Bu bilgi karmaşasının içinde eseri doğru bir şekilde tanımlayarak, hak ettiği fiyattan alacak bir yer bulmak zor olabilmektedir. Antik Pasaj tam 27 yıldır hizmet veren köklü bir firmadır. Birçok başarılı antika alım satımıyla adından söz ettirerek, tüm İstanbul’da yer edinmeyi başarmıştır. 39 ilçesinin tamamında faaliyette bulunarak tüm kesime ulaşmayı amaçlamaktadır. Başakşehir antika eşya alanlar arasında en yoğun talep Antik Pasaja olmaktadır.

Kurulduğu bölge çok eski tarihe sahiptir. Osmanlı dönemlerinde Azatlık ismi ile anılmaktaydı. Küçük bir alanda kurulmasına karşın 193 bin nüfusuyla sürekli olarak buraya olan yerleşim talebi artmaktadır. Gün geçtikçe tarihi yerlerin restore edilip dünyaya tanıtılmasıyla birlikte yoğun bir turist akınına uğramaktadır. İstanbul’un en eski yerleşim yerini de içinde bulundurmasıyla diğer ilçelerden ayrılmaktadır. En bilindik tarihi alanı Yarımburgaz Mağarası’dır. Mağaranın içerisinde yapılan çeşitli araştırmalar ve arkeolojik gözlemler sonucunda çeşitli kültürlerden parçalar bulunmuştur. Bizans döneminden kalma kiliseye ait kalıntılar ve daha eski olan paleotik çağa ait eserler keşfedilmiştir. Bu da Başahşehir’in, kültürel mirasının mihenk taşlarından olduğunu göstermektedir.

Evinizde uzun yıllardır duran ve eskimeye terk edilmiş eşyanızın ciddi bir maddi değeri olabilir. Bir eserin antika olarak tanımlanabilmesi için birden çok özelliği taşıması gerekmektedir. Yapıldığı dönemi net bir şekilde yansıtması, kimin yaptığı en önemli kriterlerdendir. Eşyanın el işçiliğinden olup olmadığı, yapılan maddenin kalitesi, ne kadar eski olduğu, yıpranma oranı diğer kriterler arasındadır. Bir eşyanın antika değeri olup olmadığı çıplak gözle anlaşılamayabilir. Bunun için ekspertizler tarafından detaylı ve hızlı bir inceleme yapılması zorunludur. Tüm bu tespit işlemleri tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Her türlü antika eşyanızı istediğiniz noktaya gelerek incelemekteyiz. Orijinal olması durumunda tarafınıza bilgi verilerek bir değer biçilir. Kabul etmeniz halinde tarafımızdan nakliyesi gerçekleştirilerek eserin ücreti size nakit ödenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?