Antika Eşya Nasıl Satılır

Gümüş Görünümlü Antika Gramafon
Antika Müzik Aletleri Alan Yerler
21 Haziran 2018
Osmanlı Dönemine Ait Objeler Resimli
Osmanlı Dönemi Objeleri
26 Haziran 2018
Hepsini Göster ↓
1900'lerin başı ampir dönem ekserli Bronze avizeler

Antika eşyalar geçmişi hatırlatır. Kimisi için eskiye dönmenin en kolay halidir. Kimisi içinse herkeste kolay kolay göremeyeceğiniz bu eşyaları kullanmak farklı ve özel hissettirir. Eşyanın kırık veya kullanılamıyor oluşu o eşyanın antika bir değeri olmadığını göstermez. Fakat iyi korunmuş antika bir eşya maddi olarak daha fazla değere sahiptir. Antika eşyalar genellikle kullanımdan çok görünümleri için tercih edilirler. Antika eşya tutkunları her tür antika eşyaya ilgi göstermektedirler. Bu yüzden antika eşyaları alan ve satan yerler gün geçtikçe çoğalmıştır. Böylece manevi değeri oldukça yüksek olan geçmişten kalan eşyalar artık maddi olarak da bir değere sahiptir.  Antikalarımı satmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

ANTİKA EŞYA SATARAK PARA KAZANMAK

Elinizde bulunan geçmişten kalan eşyalar sizin için kullanıma uygun olmayabilir. Hiçbir manevi değerde taşımayabilir. Ama eskiden kalan eşyaların çoğunun antika eşya değeri taşıma ihtimali vardır. Antikalar nasıl anlaşılır bilmiyorsanız antikacılardan veya antika eşya eksperlerinden yardım alabilirsiniz. Evinizde bulunan oymalı bir koltuğu veya bir saati satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için önemli olan o eşyaların antika eşya değeri taşımasıdır. Eskiden kalan eşyalardan para edecek şeyler olarak bir liste yapmak çok zor olacaktır. Çünkü eski dönemden kalan bozuk bir para bile bir koleksiyoncu ile buluştuğunda maddi değeri yüksek bir eşyaya dönüşebilir. Antikacılar bazen sadece tek bir eşyaya odaklanabilir. Sadece antika saat alan yerler olduğu gibi sadece tarihi eser alan yerlerde mevcuttur. Eşyaların nerede ve nasıl satılacağı ile ilgili ufak bir araştırma yaparak elinizdeki eşyaları satıp iyi paralar kazanabilirsiniz. Süreç olarak oldukça kısa sürer. Bu yüzden antika eşya satarak para kazanmak mantıklı bir iştir. Satış yapmanın oldukça zor olduğu antika sektöründe işinizi kolaylaştırmak için antikacılar ile anlaşabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken tek şey güvenilir bir antikacı ile anlaşmaktır. Antik pasaj gibi tecrübeli ve güvenilir antikacılar ile anlaştığınızda eşyanızı hızlı, kolay ve değerinde satmanız mümkündür.

ANTİKALARIN DEĞERLERİ NASIL BELİRLENİR?

Antika eşyaların her biri maddi değer olarak farklılık gösterir. Bu değeri etkileyen faktörler eşyaların nasıl korunduğu ve eşyaların özellikleridir. Antika bir eşyanın değerli olması için çok eski bir tarihe ait olması şart değildir. Günümüze yakın bir zamanda fakat nadir bulunan bir eşyada antika eşya değeri taşımaktadır. Antika eşyaların değerini anlamak her zaman kolay değildir. Antika eşyaların değerlerini anlamanın en kesin yolu antika eşya ekspertiz hizmetinden faydalanmaktır.

ANTİKA EŞYA NASIL SATILIR?

Antika eşyalarınızı satmak için antika eşyalar hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Antikacı ve eksperler eşyalarınızın değerini sizin için tespit edecektir.  Eskiden antika dükkanlarına birebir gitmek gerekliyken gelişen teknoloji le antika eşyalarınızı satmak oldukça kolaylaşmıştır. Antikacı whatsapp numaralarından eşyalarınızın resmini gönderip değerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda antika alım satım sitelerini ziyaret ederek eşyalarınızı satabileceğiniz diğer antikacılara da ulaşabilirsiniz. Bunların içinde antika eşyanızı tam değerinde satmak için en güvenilir yöntem antika eşya ekspertizidir. Eksperler eşyaları inceledikten sonra eşyanın antika olup olmadığını tespit eder. Daha sonra antika eşyanın maddi değerini belirler. Profesyonel antikacıların hepsi eksperlerle çalışır. Eksperler ile çalışmak alıcı ve satıcı için en güvenilir yöntemdir. Antika eşyalarınızı satarken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör güvenilir antikacılar ile çalışmaktır. Eşyalarınızı değerinde satın alan tecrübeli ve güvenilir antikacıları bulmak zor ve yorucu olabilir. Eşyanızı satmak sattıktan sonra ödemesini tam ve vaktinde almak yaşayacağınız diğer sıkıntılar içerisindedir.

1900'lerin başı ampir dönem ekserli Bronze avizeler

Bizler antik pasaj olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile antika eşyalarınızı değerinde satın alıyoruz. İstanbul içinde yaşayan müşterilerimiz için ücretsiz olarak sunduğumuz ekspertiz hizmeti ile antika eşyaların tam değerinde bir fiyat belirliyoruz. Fiyatı satıcı içinde onaylandıktan sonra uzun işlemlere gerek kalmadan nakit olarak ödeme sağlıyoruz.

1 Comment

  1. Emin dedi ki:

    50 yaş Çatallar Buçaklar tabaklar İngilizce öğrenin mevcut Ve iyi durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?