1930’lar Lükens Ayak Haliyle Yatak Odası Takımı

eski eşya alan yerler
1900’lerin Başı Ampir Dönem Ekserli Bronz Avize
27 Temmuz 2018
üsküdar antika alım satım
Üsküdar Antika Eşya Alanlar
18 Ağustos 2018
Hepsini Göster ↓
mobilya komidin eski

Lükens ayaklı mobilya üretimi ülkemizin çeşitli illerinde 1930’lar ile 1950’lere kadar üretilmiştir Ankara ve İstanbul, İzmir, Trabzon, Adana, Kayseri gibi illerimizde genel o bölgelerin gayrimüslim azınlıklarının ermeni ve Rum ustalarının ellerinden çıkmıştır. Zaman içerisinde yetişen çıraklarla birlikte uzun süre üretilmiştir birçoğumuzun dedelerinin evlerinde çokça görülmüştür. Masif ve kat kat kontra kullanılarak yapılır. Zarif ve üretimi çok zor olmayan lükens ayak model ürünler uzun yıllar dayanabilen sağlam ve kullanışlıdır. Model ülkemize Fransa ve İtalyan mobilya ekollerinden taşınmıştır, halk arasında Rum işi diye bilinen mobilyalar aslan ayak ve koç ayak modelleriyle de üretilmiştir, İstanbul’un eski semtlerinde imalathaneler kurulmuştur.

eski mobilya alan yerler

Kurtuluş, Kadıköy, Kasımpaşa, Üsküdar, gibi semtlerde küçük ve büyük mobilya atölyelerinden çıkan lükens ayaklı yatak odası, yemek odası, tuvalet ması, lükens ayaklı tek dresuvarlar gibi o dönemin çeşitli mobilyaları eski eşya ve antika eşya alım satımı yapan dükkanlarda ve internet sitelerinde çokça alınıp satılmaktadır. Sahibinden ikinci el eşya satan sitelerde lükens ayaklı mobilyaları görmek mümkündür. dekopasaj gibi antika eşya satan sitelerde yenilenmiş ve restorasyon yapılmış ürünler vardır.

antika mobilya eşyalar

Pasaj antik, antika alım satım mağazasında eski ermeni ve rum işi mobilyalar bulabilirsin. Tamir ve bakımlarını orijinal komolag cila ile restore yaptığımız ürünlere ulaşmak için sitemizi ziyaret ediniz. Antika alım satım İstanbul antika alanlar genelde mobilyada almaktadır. Kadıköy’de antika mobilya arayanlar muhakkak lükens ayaklı mobilyalarla karşılaşırlar. Bizde kendi atölyelerimizde antika eşya alım satım sitelerimizde bu tarz ürünler alıp satmaktayız. Osmanlı dönemi sonrası moda artnevue ve ceviz tırnak ayna gibi mobilyalara yönelen Türk ev mimarisi en güzel modelleri büyük şehirlerinde üretmişlerdir. İstanbul Bakırköy gibi semtlerde çokça antika mobilya karşımıza çıkar. Son yıllarda eski modelleri çoğaltan bizler yeniden lükens ayaklı mobilya ve ceviz aslan ayak mobilya üretiyoruz.

1930 mobilyalar 1930 mobilya eşyaları eski mobilya aynalı dolap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir