Bayrampaşa Antika Eşya Alan Yerler

Kartal Antika Eşya Alan Yerler
Kartal Antika Eşya Alan Yerler
6 Eylül 2018
Ankara’da Antika Eşya Alan Yerler
Ankara’da Antika Eşya Alan Yerler
25 Eylül 2018
Hepsini Göster ↓
Bayrampaşa Antika Eşya Alan Yerler

Bayrampaşa antika eşya alanlar arasında Antik Pasaj bir numaralı isim olmayı başarmıştır. Uzun yıllardır İstanbul’un her bir santiminde hizmet vermesiyle tanınmıştır. Sunduğu birçok hizmet ücretsiz olup tarihin korunmasını bir görev olarak bilmektedir. Antika eşyalarınızı yüksek fiyatlarla satın alarak yeni, güvenilir ve değerli sahiplerine ulaştırmaktadır. Tüm nakliye ve eksper hizmetleri tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulur. Tarihle kuşatılmış Bayrampaşa semtinde antika eşya alımı yaparak sizler için çalışmaktadır.

Bayrampaşa, son 10 yıl içerisinde açık ara, en hızlı gelişen ilçelerin başında gelmektedir. Gaziosmanpaşa ve Zeytinburnu ilçelerine yakınlığı stratejik bir özellik kazandırmaktadır. 1900’lü yılların başında birçok yabancı göçmen almasıyla bilinir. Özellikle Bulgar kökenli kişilerin ilk göç ettikleri yer burasıdır. Yakın bir döneme kadar Eyüp’e bağlı olan Bayrampaşa, 90 senesinde ayrılmıştır. Bu durum gelişmesini daha da hızlandırmıştır. Çevre ilçelerden de sıklıkla göç alarak nüfusunu gün geçtikçe katlamaktadır. İstanbul otogarıda burada bulunur. Böylelikle her gün binlerce kişiyi ağırlar. Stratejik konumu ve tarihi sayesinde gün geçtikçe daha yoğun bir turist akınına uğrar. Bunun yanı sıra çok güçlü bir antika pazarı bulunur. En eski yerleşim yerlerinden biri oluşuyla Osmanlı’nın sanat ve mimari örneklerine sıklıkla rastlanır. Modernleşme yolunda büyük adımlar atan bu yer gelenekselliğini de korumaya özen göstermektedir. Her geçen gün yeni insanların göç etmesi kültürel etkileşimi arttırarak farklı renkleri bünyesinde barındırmasını sağlar.

Bayrampaşa Antika Eşya Alan Yerler

Bayrampaşa’nın en önemli tarihi eserleri arasında Maltepe Askeri Hastanesi gösterilir. Bunun nedeni dönemin mimarisini net ve keskin bir şekilde yansıtıyor oluşudur. Tam giriş kısmında 32 beyitten oluşan bir kitabe göze çarpar. Her yıl milyonlarca turistin görmek için geldiği muazzam bir yapısı bulunmaktadır. Tarihin kokusunu derin bir şekilde hissedebileceğiniz, size geçmiş ve şimdi arasında köprü kuran mimarileri bulunur. Belediyesinin şehirleşme yolunda ciddi yatırımlar yapmasına karşın doğal yapının korunmasına özen gösterilmektedir. Yoğun kültürel etkileşim ve göç sonucunda birçok farklı uygarlığın antika eserlerine rastlamak mümkündür. Birçok yerel halkın evinde hala bu eserler bulunmaktadır. Tarihi kucaklayarak size sunması, tüm bu antika eserleri daha da muazzam kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?